| KittyEmaaa a întrebat:

Hey ❤ am o bătătura la degetul mare de la picior. Nu mă doare e f moale cum pot să scap de ea ( de acum veri o am) Funda, pentru un raspuns satisfacator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te apuca sa o tai tu cu foarfeca, deoarece vei face răni, bataturile se scot la un salon de catre o pedichiuristă pricepută, si chiar daca le scoti se fac din nou din cauza mersului pe jos statului in pantofi strîmti sau cu toc inalt, si nu in ultimul rind din cauze geetice, daca mama ta are atunci si tu ai, atit timp cit acea bătătură nu te doare lasă o asa nu o zgîndării tu, ca mai rau faci, rănile se vor vindeca greu si te vor durea tare.Ce vârstă ai? Porti tocuri?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din cauze genetice am vrut sa zic.

| office1999 a răspuns:

Incearca cu Clavusin, tata folosea si in maximum o saptamana scapa de orice bătătura

| KittyEmaaa explică:

2 veri*