| Izabella97777 a întrebat:

Hey! am o mare problema de 3 zile mi-a iesit un cos in buza, si inca nu e copt, luni incepe scoala si el e umflat. va rogggggg ajutati-ma cum pot scapa de el. funda cel mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanaAndreea97 a răspuns:

Pai de fiecare data cand imi iese mie un cos mare si urat si nu e copt innca si sunt presata de timp pun pasta de dinti pe el. Pasta de dinti o sa il "ajute" sa se coaca in maxim o zi, deci o sa formeze punguta cu puroi si capatul alb si o sa-l poti sparge ca sa scapi de el. FUNDA, TE ROG? happy big grin

4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Completare: pasta de dinti mentolata, cea de fructe nu are efect

| Creionelroz777 a răspuns:

Pune o frunza de varza pe cos, sa traga infectia si sa coaca. Daca o ti azi acolo maine va fi copt si il vei putea stoarce. Sau iti poti da cu zineryt ( asa cred ca se scrie) care usuca cosurile.

| karinamark a răspuns:

Exista un rolon de la Garnie care te ajuta te dai cu el dupa ce te speli pe fata o data dimineata si odata seara. Pana duminica seara va fi uscat si nu va fi nevoie nici macar sa il spargi happy

| Shaco a răspuns:

Ia un catel de usturoi curatal de coaja cu un cutit taie varful si cresteazal.Se maseaza cosul cu varful crestat timp de cateva minute