| HeavenlyLight a întrebat:

Hey am o problema
Ieri am fost foarte tensionata si stresata, putin depresata.
Cand m-am pus in pat sa adorm, am simtit ceva ciudat parca "trecea prin capul meu" si pur si simplu am paralizat
Adica aveam o senzatie ciudata si nu puteam sa-mi misc corpul.Doar sa respir...
Dupa ce imi reveneam, iar m-a lua acea senzatie.
Mentionez ca mereu cand sunt stresata mi se intampla :/
Aveti vreo idee?:c

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Anestezia a răspuns:

Bună. Nu te îngrijora, probabil aveai un junghi, sau ceva de genul.
Stai liniștită, mi se întâmplă și mie, și nu este neaparat din cauza stresului. Eu cel puțin nu cred.De obicei, acest lucru se întâmplă dupa ce plângi mult. Este ca un fel de semnal al sistemului respirator, că are nevoie de aer, dupa o stare tristă. Stai liniștită.

Baftă!

| Tynnna a răspuns (pentru Anestezia):

Junghi in cap? Cred ca ce descrii tu este acea mare durere de cap dupa plansul zdravan..cand iti pulseaza venele la tample si cam in tot capul.

| Tynnna a răspuns:

Este posibil sa fi avut un atac de panica. Nu este ceva foarte grav, insa nu ar strica un control neurologic, pentru siguranta ta. Nu ignora asta. Eu sufar de o afectiune neurologica si am astfel de episoade, cateodata in somn, uneori ma trezesc paralizata, pot decat sa respir, ca si tine, si sa deschid ochii. Alteori pur si simplu imi amorteste fata. La mine este de la afectiunea de care sufar. Pentru a fi sigura ca tu nu ai nimic, mergi si fa un control. Poate chiar e de la stres si atat. :* Ai grija de tine

| sarpeparsiv a răspuns:

Du-te la medica sa te consulte, Poate ca ai ceva pe sistemul nervos.

| mihaican a răspuns:

Asa mi sta partee intampla si mie dar nu sunt in tocmai paralizt dar uneori simt alsta si in al

| DanY4YouDanY a răspuns:

Incerca sa te calmezi sa iei o pauza o perioada fara certuri si sa stai linistita in casa si sa iesi in fiecare zi cel putin o ora afara dar singura. Funda?