| Anaa939839393 a întrebat:

Hey! Am o stare asa de neliniste. Tot simt ca imi arde zona fruntii. Febra nu am (36.4-36.7). Am trecut printr-o perioada de stres si ma gandesc ca de la asta ar putea fi. Cand pun mana pe frunte asa o simt foarte calda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Marius23231 a răspuns:

Salut, intr-adevar, organismul poate suferi din cauza stresului, datorita hipersecretiei de tiroxidoina, dar temperatura mentionata de tine nu este febra, temperatura normala a corpului poate ajunge pana la 37.3

| Anaa939839393 explică (pentru Marius23231):

Initial, am fost stresat zilele astea, am simtit asa la stomac un stres... Am avut si cateva episoade asa "respirat greu" (dispnee). Medicul de familie a zis, sa nu fie un atac de panica. Am facut analize de sange acum recent (2 saptamani), care au fost ok. Iar acum asa, simt gatul uscat, nu ma doare nimic, pur si simplu se usuca mereu. Acum cu gatul am mai patit asa. Am probleme si la stomac, si cand ma starnesc la stomac simt asa un foc care usuca gatul.

| Marius23231 a răspuns (pentru Anaa939839393):

In acest caz ar fi mai recomandat sa consulti un specialist