| Noname_6326 a întrebat:

Hey! Am si eu nevoie de un mic ajutor:d! Deci am mai spus mai de mult ca sunt foarte slaba.Imaginati-va 1, 70 inaltime si 44 kg :d.cryingcrying. Vreau sa ma ingras mai repede.De vreo luna de zile am inceput sa mananc mai mult.pentru. ca inainte nu mancam mai nimic.pentru ca nu puteam. dar am luat polen care imi face pofta de mancare.Si in aceasta luna m-am ingrasat cam 1kg jumatate. pentru ca aveam vreo 42 si ceva de kg.

Cum sa fac sa ma ingras si eu mai repede cateva kg.pentru ca un kg intr-o luna. mi se pare putin.

Ajutati-ma. spuneti-mi niste cure de ingrasare. dar sa nu fie foarte grele.adica sa nu mananc de 8 ori pe zi pentru ca nu am timp.3-4ori.si ceva care sa ingrase. orice. ajutati-ma va rooog:d si

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut. La magazinele cu sau pentru culturisti, se gasesc, vitamine, si hrana naturala sub diferite, forme. Cu toata incredere, poti lua, eu scriu cum sa citesti tu, sa nu gresesti, Ghein, Fest. Exact asa pronunti. Acesta este un supliment alimentar, nu are nici o legatura, cu masa musculara, si este recomandata, tuturor, celor care presteaza munca fizica mai grea sau mai deosebita din punct de vedere fizic. Deci, linistit sau linistita poti lua, si garantat te vei ingrasa, deoarece, inlocuieste, lipsa de vitamine si minerale din corp. Tu poti avea arderile puternice, si atunci este normal ca nu te ingrasi. Ai toata increderea in mine. Pa

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Incearca sa manaci carne, lapte mult, paine, produse de la fast-food (cu toate ca nu sunt indicate). Pe langa alimentatie incearca sa iei vitamine, calciu, magneziu de la farmacie pentru ca si acestea mai ingrasa; se zice ca si anticonceptionalele, majoritatea dintre ele au un rol in a te ingrasa, acum nu te sfatuiesc sa iei anticonceptionale.

| Christa a răspuns:

Nu trebuie sa mananci exagerat de mult, pentru ca dupaceea o sa exagerezi si cu kilogramele. Te sfatuiesc sa mananci seara, dupa ora 6. Mananca paine seara, sau orice cu mai multe calorii. Sper sa-ti fi fost de ajutor :*.

| Noname_6326 explică:

Si ce anume contine foarte multe calorii? O lista de produse cevabatting eyelashes?

| Noname_6326 explică:

Draga Mihaela...la inaltimea asta... 44 kg. tu nu sti ce slaba suntstraight face cum aratstraight face

| leyra a răspuns:

Poate este nevoie sa-ti faci si niste analize la endocrinologie.nutritionisti sunt foarte bine formati si pe parte de nutrite, dar si pe cea emotionala, s-ar putea sa existe si niste cauze de ordin emotional. sportul este la fel de important ca si regimul alimentar, iti poate reda pofta de viata.inainte sa te ingrasi poate ar trebui sa lucrezi putin la" iubirea de sine"sa-ti apreciezi corpul, sa-l indragesti, sa fii mandra de calitatile pe care le ai.
pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa. te de droguri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Draga Noname ma numesc Mihaela. Din cate am inteles eu tu vrei sa te ingrasi nu trebuie sa te ingrasi ca ai inaltimea potrivita si kilogramele potrivite. ITI SPUN NU TE MAI INGRASA!