| Nicoleta_Roxana_1980 a întrebat:

Hey am și eu o întrebare pentru voi cum pot face febra dar febra mare de ajuns la spital am incercat și "faza" cu creta și nu merge delo.?! As vrea urgent să mă ajutați!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Scapi de o situatie neplacuta daca o infrunti si o rezolvi!
Inventand o posibila stare de rau, nu faci decat sa-ti pui viata in pericol si sa amani momentul cand trebuie sa rezolvi problema neplacuta, care va sta nerezolvata pana te istoric tu la scoala, cine stie poate chiar se va agrava si va iesii si mai mare tam-tam.
Cand faci greseli, trebuie sa-ti iei raspunderea total sa o si repari, ca nu ti-o repara nimeni, tot pe tine te astepata, si uenroi este si mai grav si te afecteaza si mai mult.

5 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, daca vrei atentie sau doar sa scapi dintr-o situatie sa stii ca nu asa se procedeaza. In momentul in care faci febra cat sa ajungi la spital iti pui grav in pericol sanatatea si chiar viata.

| Nicoleta_Roxana_1980 explică (pentru Deliiiia):

Bună vreau sa scap dintr-o situație neplăcută!

| Deliiiia a răspuns (pentru Nicoleta_Roxana_1980):

Daca imi explici exact care e situatia ta poate iti pot oferi o alternativa. Poti sa-mi scrii in privat daca aici nu te simti confortabil.

| noink a răspuns:

Este foarte prostesc ce incerci sa faci!

| Adry05 a răspuns:

Cum sa vrei fato sa intrii in spital... Da-le Doamne minte.