| Andra19051998 a întrebat:

Hey...As vrea si eu sa stiu cum pot slabi fara pastile...Dau fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Exclude zaharul, dulciurile si bauturile indulcite (indiferent daca sunt cu zahar sau cu alti indulcitori) din alimentatia ta. Nu sari peste mese, mananca de 3 ori pe zi, iar intre mese bea doar apa simpla. Mananca paine numai la micul dejun, graham de preferinta. Si ia un mic dejun consistent. La pranz mananca normal, dar fara paine. Masa de seara inlocuieste-o cu o supa concentrata de legume, si nu mai manca nimic dupa ora 20:00 (dar poti bea ceai neindulcit sau apa).

In plus, fa miscare: o plimbare per pedes de 5 km pe zi (o ora de mers pe jos) sau o ora de mers cu bicicleta.