| Elena_Valentina_1999 a întrebat:

Hey...ce exercitii imi recomandati pentru a-mi lungi oasele de la picioare si ce alimente? multumesc mult, dau fundita celui mai bunuț raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cati ani ai? Dupa o varsta, adica dupa 18-19 ani nu o sa iti mai lungesti oasele nicicum, iar pana atunci, nu exista exercitii pentru a-ti lungi oasele. Nu poti sa le faci nimic, poti sa practici sport insa nu garanteaza nimic. Pe scurt, o sa cresti atata cat scrie in ADN-ul tau ca o sa cresti, si nu ai ce sa faci in privinta asta. Daca ai sub 18 ani poti sa mai speri ca o sa cresti, daca ai peste nu prea.
Cat despre alimentatie, un regim echilibrat cu cat mai multe alimente naturale si proaspete o sa te tina sanatoasa si o sa-i permita corpului tau sa creasca si sa se dezvolte asa cum trebuie.

| Ivy86 a răspuns:

Joaca baschet sau practica înotul.

| Arii2 a răspuns:

Vad ca ai 18 ani nu cred ca mai cresti decat vreo 2 3 cm pana la 19 apoi stop.Si eu am tot atata plus 1.53 inaltime dar ma multumesc asa. Poarta papuci cu platforma.