| Gabby6y6 a întrebat:

Hey community, am o intrebare la voi.
De 2 zile incoa cand ma trezesc dimineata imi tremura corpul si pe parcursul zilei tot, plus la asta simt ca nu am putere.

Poate fi din cauza stresului sau e de la altceva?
P.S.mai inainte imi tremurau doar mainile dar de 2 zile s-a intensificat tremorul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai aici un răspuns complet.
https://www.movementdisorders.org/......ian-v1.pdf

| Mopmop a răspuns:

Multiple cauze, importanta e varsta pe care o ai! Asa incat sfatul meu: medic familie apoi medic specialist. Nu astepta, ia faza din timp. Multa sanatate iti doresc!

| Gabby6y6 explică (pentru Mopmop):

Am 17 ani

| Gabby6y6 explică (pentru Mopmop):

Mersi o sa tin cont de sfat

| Mopmop a răspuns (pentru Gabby6y6):

Posibil sa fie tulburari de crestere. Insa ca sa fii mai sigur mergi te rog la medicul de familie!
Multa sanatate iti doresc!

| Gabby6y6 explică:

Ce legatura are cancerul de colon cu tremuratul?

| EuAmFostEuMereu a răspuns:

Cre' ca ai covrig-19! Asa era si bunica-me care o perit amus o saptamana!

| Gabby6y6 explică (pentru EuAmFostEuMereu):

Si nu, nu am Covid-19

| EuAmFostEuMereu a răspuns (pentru Gabby6y6):

Da tu de unde stii maaaaa

| Gabby6y6 explică (pentru EuAmFostEuMereu):

Pt ca nu am nici un simptom, plus la asta stau doar in casa

| EuAmFostEuMereu a răspuns (pentru Gabby6y6):

Poate esti asimtomatic! covidorul dracul

| Gabby6y6 explică (pentru EuAmFostEuMereu):

Nu cred