| ahahhah a întrebat:

Hey! Cu cateva zile in urma a inceput sa ma intepe inima brusc.Mi-a trecut acum, dar am probleme respiratorii,imi bate inima mai repede, intru in panica si imi fac griji in legatura cu chestia asta.Credeti ca sufar de anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Am avut si eu ceva probleme asemanatoare cu ceva ani in urma, in urma unui consult am aflat ca era doar din cauza cresterii, a dezvoltarii organismului, deci ceva complet normal. Acum nu stiu ce varsta ai tu.DAR, TREBUIE sa iti faci un consult pentru a lamuri problema.

| allex20n a răspuns:

Nimeni de aici nu poate stii exact. cel mai bine e sa mergi la un doctor. anxietatea e provocata de unele tulburari medicale sau de natura psihica. mai poate fi cauzata si de incapacitatea de a face fata la factori de stres. poate ai probleme cu inima si nu e neaparat anxietate.

| sorayaaa a răspuns:

Daca fumezi poate fi si din aceasta cauza, si mie mi se intampla cate odata. dar daca e mai grav de atat ce mai bine ar fi sa te consulte un medicwinkingpace!winking