| anonim_4396 a întrebat:

Hey! De când mi-a venit menstruația am inceput sa am dureri de burta, care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la menstruatie.

| Violleta2022 a răspuns:

In caz de nu ai discutat cu mama ta si nici nu ai citit pana acum, menstruatia vine cu dureri si crampe de burta, find absolut normal.

| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Se pare ca tocmai ai intrat in perioada pubertatii, nu iti face griji, durerile de burta fac parte din acea perioada a lunii cand corpul tau decide sa se curete de tot ce exista rau in corp, aceasta perioada a lunii este cunoscuta si sub denumirea de menstruatie. Iata la ce alte simptome te poti astepta in perioada menstruatiei: dureri de spate, acnee pe diferite parti ale corpului, dureri de spate etc. Poti diminua unele dintre aceste simptome cu plasturi special conceputi pentru durerile menstruale sau cu nurofen ori paracetamol.

| alma200033 a răspuns (pentru Sunshine123):

Da,dar de câteva luni jena asta este constantasad

| Bizon95 a răspuns (pentru alma200033):

Sunt normale crampele asociate cu menstruatia
insa DACA tu ai tot timpul nu, numai in timpul menstruatiei, atunci CHAIR trebuie sa vorbesti cu mama si cu doctorul

cateva zile in "perioada" e normal, tot timpul e clar o problema, chiar grava!

| SobodiMarius a răspuns:

Prietene tu îți dai pra mult laba, mai ușor ca te doare dacă ți-o faci mereu rolling on the floor)

| darrio2007 a răspuns (pentru SobodiMarius):

E fată, bă. Tu ai menstruatie?