| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Helicobacter este o bacterie agresiva? Am observat că unii și oameni au că și simptome simple arsuri, pe când alții au dureri urâte și persistente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Simptomele variaza in functie de patologia de baza a omului respectiv. Este o bacterie rea, care trebuie eliminata cu antibiotice si antiacide, iar apoi sa ai grija sa nu o iei iar

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Da poate provoca gastrita, ulcer, sau hemoragie la stomac.

| emilitalia a răspuns:

Pentru documentare cauta aici....https://jurnalul.antena3.ro/......89663.html