| IDK98989823 a întrebat:

Hey HEY, Am 18 ani si am o problema, urinez destul de des. Când merg la baie pana vine urina durează cam 13 secunde în care trebuie sa ma chinui un pic dar după aceea curge cât de cat normal în reprize(fac un jet după 3 secunde încă unul și tot asa cam pana la 4 5 jeturi)..Menționez ca sunt și constipat de 3 zile.Dar problema cu urinatul persista, mai demult am fost la urolog și a zis ca nu am nimic la rinichi și nici la vezica, acum vreo 2 luni.Mi-a dat ceva medicamente, le-am luat 2 zile dar după am crezut ca mi-a trecut(deși dr mi-a zis sa le iau).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si tu ce doresti de la noi?
Pot fi mai multe motive, nu degeaba ti-a dat medicul tratametul!

| darrio2007 a răspuns:

Stai cu cronometrul in mână cand urinezi? Cool!
Mergi la medic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi nene la medic, aceste intrebari nu se pun pe TPU unde nu avem ce sa iti face m, doctorii sunt in cabinete nu pe TPU, asa ca mergi la ei sa te consulte si spune le lor tot ce te doare.

| Violleta2022 a răspuns:

"...Mi-a dat ceva medicamente le am luat 2 zile dar după am crezut ca mi-a trecut(deși dr mi-a zis sa le iau)"

Nici un tratament de pe fata pamantului nu te rezolva in 2 zile, si te mai miri de ce nu-ti trece problema, cand tu nici macar nu ai facut tratamentul complet.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tratamentul ala ti l-a dat cu un rost! In doua nici o raceala nu trece.
Mergi din nou la uroloog ca nu e jooaca,

| IDK98989823 explică:

Menționez ca nu mereu este asa uneori ies câțiva picuri doare alteori e normal..Sunt clasa a 12 a am bac eu nu ma pot concentra pentru ca mie îmi trebuie la baie și ma uit pe ceas pana e gata ora sa ma pot sa merg e un chin fiecare ora..Merg în pauza la baie mereu și e naspa