| LittleAnca a întrebat:

Hey. In seara asta am vazut o urechelnita in par la o prietena si i-am dat-o jos. Am inceput sa ma sperii putin pentru ca m auzit ca iti intra in ureche si poti surzi si mai mult umbla noaptea. Vreau sa-mi spuneti daca e adevarat ca poti surzii si mai multe chestii.(nu vreau site- uri sa citesc) si sa fie si pe scurt. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BubblesDoubleS a răspuns:

.asta e un zvon tampit!
.in realitate o urechelnita nu iti intra in ureche...*numele de urechelinita vine de fapt de la clestii din spate, si nu de la faptul ca iti intra in ureche *
si 2 ). chiar daca e sa iti intre, nu poate sa iti faca mai nimic. pentru ca canalul auditiv este prea stramt *chiar si pentru ea *.si se va bloca acolo, neputand sa ajunga prea departe *la timpan de ex *!

3 răspunsuri:
| Eminem2012 a răspuns:

Pai asa se zice pentru ca te musca cu clestii aia si etcoh go on

| Aasdfghj a răspuns:

Asa auzisem si eulaughing)

| ella369 a răspuns:

Asa stiam si eu ca poti surzi. Nu am intalnit sau auzit asemenea cazuri dar orice e posibil. Avand in vedere ca poate sa intre in ureche iti sparge timpanul efectiv si asurzesti. Cel putin asta cred ca face urechelnita. Altfel nu s-ar mai auzi povesti de genul acestatongue