| Monyyyyy a întrebat:

Hey, m-am lovit cu furculița în ochi cu alea ascuțite nu intrebati cum, nu are nimic ochiul să nu mai văd, dar mă tot ustură și lăcrimează. Câteodată de mă ustură de mor, dar după iar nu mai doare, nu pot pune ceva rece ca mai rău e, oare o să treacă? Pe la 4 am pățit asta,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Pai trebuie sa iei de la farmacie niste picaturi de ochi sau un unguent.
Sau mai bine te duci la urgenta.
O sa treaca, dar nici nu poti sta asa cu durerea aceea.

| Cipi1212 a răspuns:

E periculos să îți între o furculiță in ochi. Ochiul este un organ sensibil.

| 1onur a răspuns:

Doamne Dumnezeule ferește nu știu cum ai reușit să trebui sa mergi la medic urgent puneți gheață