| Alex577 a întrebat:

Hey, mie in general nu prea imi place sa trec pe la dentist, asa ca sunt curios daca pot scapa de o carie fara a face o vizita la dentist? Daca da, cum?
ps : carie mi-a mancat deja un sfert de dinte crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aștepți sa îți cada dinții, asta dacă ai noroc și nu se infectează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti scapa de ea si acasa. Cu zeama de patent laughing))
Daca te duci la dentist, acum, iti va pune o plomba in cel mai rau caz. Daca nu te duci, atunci cand va fi prea tarziu, poti sa ajungi si la operatie, sa-ti taie gingia, sa-ti scoata ciotu.