| alma200033 a întrebat:

Hey! Nexium se poate lua fără prescripție de la farmacie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nexium da se poate lua fara precriptie!
De asemeni este bun si Controloc pentru aceleasi probleme de aciditate, boala de refluex gastro (BRGE) etc

| Donsavas a răspuns:

Da dar e mai bine sa iei pastile la recomandarea unui diagnostician bun.

| vclaudiu7 a răspuns:

Hei, daca ai reflux gastroesofagian iti recomand personal Nexium, si da, se poate lua si fara prescriptie. Zi faina happy

| vclaudiu7 a răspuns:

Sau... ba da se poate lua cu prescriptie medicala

https://mediately.co/......rezistente

| Simpatic a răspuns (pentru vclaudiu7):

Pe siteuri de genul scrie si la aspirina ca se ia cu prescriptie, eu asa stiu ca am luat atat nexium cat si controloc fara prescriptie si asta ani recenti, anul trecut. S-a schimbat de atunci legislatia in acest sens? nu cred.

| vclaudiu7 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu stiu, am vrut sa fiu sigur happy, eu iau si controloc si nexium.