| anonim_4396 a întrebat:

Heyhappy sunt racita rau si simt ca am febra. as vrea sa-mi iau temperatura cu termometrul la subsoara dar nu stiu cat se tine sad
vreau raspunsuri repede! funda si voturi:X.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 1CaTy1 a răspuns:

In jur de 1 min sau 2 (depinde de termometru)...se punde cu capatul argintiu la subsoara

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cureți zona axială cu un prosop prin tamponare (frecarea crește temperatura și rezultatul este eronat), pui termometrul și după 3-5 minute citești rezultatul.
Bea ceai de soc îndulcit cu miere și o felie de lămâie.
Sănătate.
Pa, pa.

| Safire17 a răspuns:

Normal se ţine intre 2 şi 3 minute, dar cel mai bine e să îl ţii 5 min, ca să fii sigură. Şi când iţi trece răceala poţi să te duci la o farmacie şi să iţi iei un termometru electronic, pe care poţi să îl pui si sub braţ si in gură, sub limbă. Iţi recomand unul electronic pentru că acesta iţi ţiuie când trebuie sa il scoţi din gură, respectiv de sub braţ

| marina28 a răspuns:

Il tii 5 min. partea nu conteaza important e sa intre in contact cu pielea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cum se tine la subsora care parte?