| Viruna a întrebat:

am 13 ani, si am miopie, medicii spun ca miopia a progresat si este nevoie sa ma opereze, operatia se numeste SCLEROPLASTY este pentru a stopa sa progreseze miopia, va rog spuneti-mi daca stiti:1) e dureroasa operatia 2)cit timp tine operatia 3)pot sa am probleme dupa 4)cum se face aceasta operatie 5) si din nou E dureroasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Robert_Alex_1997 a răspuns:

Viruna, stai linistia dupa operatie o sa iti fie mai bine sa vei purta ochelari linisteste, esti tanra nu fi fricoasa Dacă suferi de miopie, hipermetropie sau astigmatism, poţi să renunţi la orice lentilă de vedere, cu ajutorul laserului cu excimeri. În plus, datorită tehnicii de ultimă oră:
nu necesită internare
este nedureroasă
riscurile sunt practic inexistente
durează foarte puţin