| anamaria569 a întrebat:

Am cateva intrebari pentru fete.

Mi.a venit ciclul prima data pe 3 iulie iar in luna aceasta nu mi-a venit...
Oare am vreo infectie?
Am 12 ani si 4 luni.
Ok deci prima intrebare

1. Am vreo infectie ceva sau e normal?

2. La voi cum a fost la prima menstruatie? Cati ani ati avut? cum au reactionat parintii? Si unde s-a intamplat?

Dau fundita la un raspuns bun!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Georgiana12134 a răspuns:

1.Este normal, stai linistita. =)
2.Prima menstruaie a fost foarte dureroasa sad, aveam 11 ani, iar mama a reactionat normal si mi-a dat un absorbant si mi-a explicat mai multe despre menstruatie, s-a intamplat acasa. big grin

3 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi este normal sa-ti se intample asa.

| 12Gabriela3456 a răspuns:

Pai nu este chiar bine deoarece trebuie sa te adresezi la un medic

| fumulet a răspuns:

Posibil sa fi insarcinata!