| onixu a întrebat:

am inteles bine ca dupa ce slabesti din grasime, si ramane acea putina grasime pe burtica este cea care se va duce ultima si cel mai greu.? este adevarat? ce racomandati sa fac sa scap in sfarsit de -pacoste-! multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

Nu stiu daca ce functionat la mine va functiona si in cazul tau, insa uite ce am facut eu:
1. Beau cel putin 2-2, 5 litri de papa pe zi (uneori chiar mai mult)
2. Am eliminat uleiul de floarea soarelui si folosesc doar uleiul de masline
3. Nu mai mananc nimic prajit
4. Fast-food-urile sunt de domeniul trecutului (deci nu le mai consum nici pe astea)
5. Ma axez pe salate de legume si fructe
6. La mesele mai mari, in loc de paine, mananc orez fiert (simplu, fara sare, ocazional cu legume si fara sare). Poti totusi manca paine, dar sa fie neagra, nefeliata si pufoasa, ci densa)
7. insa pe youtube si cauta exercitii pentru abdominale (iti sugerez sa fie clipuri nu in romana). Personal, pentru abdomenul ce-l am acum, fac in jur de 100-150 de abdominale, neincluzand celelalte exercitii.
Ma bucur ca iti pui problema asta. E importanta sanatatea si, la fel si cum te simti tu in propriati piele. Succes!

| Dia007 a răspuns (pentru Dia007):

P.S.: Era sa uit. Da, asa este, acea grasime de pe burtica este cel mai greu de dat jos, insa daca te tii, in fiecare zi, de exercitii si de mancat cat mai sanatos si te feresti de toate produsele 'nesanatoase', vei face pasi siguri spre eliminarea grasimii in plus.

| onixu explică (pentru Dia007):

Da fac asta, nu mai mananc dulciri, prajeli, cu fast-foodu-ul oricum nu eram prieteni. sucurile deloc, dim merg pe bicicleta o ora si, la amiaz cu rolele o ora jumate seara in fiecare seara alerg o ora, intr-adevar am slabit dar burtica aia ma supara. mai mananc si eu cate o spirala cu ciocolata, dar rar odata pe saptamana ca na mi-e pofta de dulce. in rest paine nu mananc deloc, carnea (porc, vita) rar odata la doua saptamani in cantitate mica, cea de pui si peste insa saptamanal app in fiecare zi si legume si fructe la greu.