| Justmeandmysmile a întrebat:

am nevoie de ajutor.Am racit (am nasul infundat si lacrimez un pic) si nu vreau sa racesc si mai rau fiindca luni merg cu niste colege la biserica si dupa in oras si daca sunt racita nu pot sa merg...Cum sa fac sa dea inapoi raceala, sa nu avanseze. P. S. Eu merg si la scoala deci ies afara in frig si tin post in caz ca ziceti ceva legat de lactate sau carne etc. Dau fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sophie90 a răspuns:

Uite aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/......gripa_1436

sau

http://www.copilul.ro/......a2524.html

si cum spunea "solumaam"- raceala tine 7 zile cu tratament si o saptamana fra

1 răspuns:
| solumaam a răspuns:

Paracetamol si ceaiuri calde, seara inainte de culcare sa tii picioarele in apa fierbinte cat poti sa suporti in care topesti sare grunjoasa si le tii cat poti de mult!
Sau mai poti face o cana de vin fiert!
Regula la raceala - cu medicamente trece in 7 zile si fara intr-o saptamana ...concluzia este ca pana nu i-si face damblaua nu ai ce face laughing