| Gabriela17 a întrebat:

Hey TPU! Am o problema... De cateva zile ma doare burta in partea stanga de jos. Cateodata durerile sunt insuportabile. Simt chiar ca durerea o ia spre partea de misloc a burtii... Nu stiu cum sa explic. Artept raspuns, cat de repede puteti
! FUNDAA!
Daca vreti si alte detalii, intrebati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LenoreVoldaren a răspuns:

Poți să ai apendicită! Poți verifica simplu dacă ai sau nu:
- Întinde-te pe spate pe o canapea (saltea, orice)
- Ridică-ți pe rând ușor genunchii spre piept
- Dacă simți vreo durere sau o înțepătură puternică atunci când apropii genunchiul de piept, înseamnă că ai apendicită. Dacă nu simți durere, atunci nu ai.

| FineBroAndy a răspuns:

Şi eu am aceeaşi problemă, dar la mine e din cauza poziţiei pe care o am când stau pe scaun. Dacă faci mişcare te doare?

| Helly1226 a răspuns:

Du-te la medic si fa o ecografie cat mai repede.

| frosty98 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, cel mai bine e sa te duci sa faci o radiografie in caz ca ai vreo piatra la rinichi cum am avut eu in orice caz pentru inceput iti recomand un medicament numit uractiv, poate te ajuta; D