| iFerret a întrebat:

Am o problema de la glezna in jos (nu stiu ce este) si ma dare foarte tare, mai ales dimineata...iar atunci cand ajung acasa (2:30 pm) si stau 10 minute imi trece...dar nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma sa nu ma mai doara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Pentru ameliorarea durerii temporar poti lua un antialgic - paracetamol, algocalmin sau un antiinflamator nesteroidian, dar e important sa ajungi la medic pentru consult (de preferat la un specialist in reumatologie). http://www.i-medic.ro/simptome/durere-la-nivelul-gleznei

| pietrean a răspuns:

Ai senzatie de crampe,carcei? Se poate sa ai o lipsa de calciu,magneziu,potasiu.
Analize,cu trimitere de la medicul de familie,pentru a se vedea cum stai cu mineralele. Daca ai nevoie, scapi repede cu niste suplimente alimentare, de la farmacie.
Nu amana, ca daca ai lipsa de minerale, poti sa ai si alte surprize neplacute!

| Andr33yy a răspuns:

Du-te la doctor