| UnQ7 a întrebat:

am si eu o dilema.
Folosesc zineryt pentru cosurile de pe fata 2-3 la numar,insa imi usuca pielea foarte tare, se crapa si am numai pielite mici pe fata...
De ceva timp folosesc Spuma de curatare de la nivea aqua effect pentru ten normal si uscat iar dupa ras aftershave balsam de la l'oreal.
Prima data dau zineryt iar dupa 5 min acea spuma de la nivea.
Exista vreo sansa ca dupa ce clatesc spuma de pe fata zinerytul sa nu-si mai faca efectul?
Credeti ca e prea mult sa ma dau cu spuma si balsam pentru ten, imi incarca tenul?
Mentionez ca am tenul foarte uscat iar inainte de a folosi zinery acum 1luna tenul meu era gras.

FUNDA! pls help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Si eu am folosit Zineryt pentru acnee.
Daca sunt doar 2-3 cosuri cum spui,nu stiu de ce iti chinui tenul cu Zineryt.Pur si simplu il arde.

Da, e normal sa ai coji pe fata pentru ca acest tratament e facut sa usuce stratul exterior al pielii pentru a-l curata prin descuamare de cosuri si grasime, astfel eliminand cosurile.

--Sper doar ca te dai cu Zineryt DOAR pe cosurile acelea si nu pe toata suprafata fetei, DA?
Incearca sa-l folosesti mai rar si nu de doua ori pe zi.

--Daca totusi continui tratamentul, da -te cu o crema pe fata pe timpul noptii, pentru a hidrata tenul pana dimineata. Asa e un echilibru.

Da, parerea mea este ca Zineryt-ul nu-si mai face efectul daca te dai cu ceva peste el.

Incearca sa ALTERNEZI : ziua Zineryt si noaptea orice crema de fata pentru ca pielea sa fie hidratata si sa poata face fata iar Zineryt-ului a doua zi.

| UnQ7 explică (pentru Lizzu):

Da zineryt folosesc strict pe cosuri,ma refer dimineata, ma trezasc, spalat, frezat, etc apoi zyneryt astept 30 min iar apoi spuma si clatesc cu apa iar o data pe saptamana balsamul de fata...

| Lizzu a răspuns (pentru UnQ7):

Da,asa e bine daca astepti 30 minute sa-si faca efectul.
Dar totusi incearca sa-ti hidratezi tenul si pe timpul noptii cu o crema nici prea grasa, pentru a regenera pielea sa nu se cojeasca prea tare, sa faca fata pe timpul tratamentului.

happy

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tratamentul cu Zineryt NU se asociază cu alte creme/spume!

Din PĂCATE, tu faci acest tratament AIUREA :(

NU va avea efectul scontat din moment ce, "dupa 5 min", te dai cu acea spumă Nivea şi apoi clăteşti faţa cu apă!

Soluţia de Zineryt TREBUIE păstrată pe piele cel puţin 4 ore după administrare ( fără a te da cu alte soluţii/creme/spume ) şi FĂRĂ a te spăla!

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2772

Toate cele bune.

| justyoung9 a răspuns:

Te sfatuiesc, ca, dupa ce folosesti zineryt sa te dai cu un gel numit metronidazol care inmoaie pielea si inlatura imaginea aceea de piele uscata

| UnQ7 explică (pentru justyoung9):

Deja am cheltuit destul pe aceste produse daca se poate nu as vrea sa mai cumpar unul nou.