| Loloannna a întrebat:

daca mananc dimineata un pahar cu lapte, si la ora 2:00 o cutie din aceea de capsuni, sau o felie de pepene roșu sau 2mere verzi si fac sport 2 ore pe zi(dimineata o ora pe banda si seara o ora la sala)cat se slabeste pe saptamana, va rog eu frumos stiu ca se slabeste dar as vrea sa stiu cat, va rog frumos vreau raspunsuri cat mai clare,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu asemenea "regim", vei ajunge, in scurt timp, sa cazi din picioare.
Ce insiri tu aici e o mare prostie; te duci la sala si consumi calorii, dar nu pui alte calorii in loc.
Incearca sa pui in meniu si ceva care sa contina oarece substante hranitoare. Asta, evident, daca nu esti cumva, deja, anorexica.

| Dana211 a răspuns:

In primul rand daca mananci lapte si dupa fructe vei face diaree. Apoi in felul asta te infometezi si vei avea mari probleme cu stomacul. In plus de asta chiar daca vei slabi dupa ce nu vei mai tine regimul si vei incepe sa mananci normal (pentru ca nu poti sa mananci toata viata cum ai spus tu din cauza ca vei cadea din picioare) vei pune pe tine cel putin 1 kg pe zi ( si nu exagerez!) Si inca un lucru: cum vrei tu sa ia putere sa faci sala si sa alergi daca corpul tau nu are de unde sa isi ia nutrimentele necesare pentru a-ti da putere sa faci lucrurile respective?

| Mihaii24 a răspuns:

1- 3 kilograme. Cred.

| TeKs2911 a răspuns:

Mananca regulat, ai sa iti dai metabolismul peste cap, oricum, dupa cum ai spus tu se slabeste injur de 1 kg 2kg..baftawinking

| blueskydarkeyes a răspuns:

Eu fac altceva.Mananc dimineata cereale cu lapte sau o felie de cascaval cu una de salam si cu una de paine, nu mai mananc pana la ora 18:10 cand imi iau o gogoasa fiindca ma doare stomacul si pe la! 9-20 mai mananc o supa.Slabesc cam 1kg pe saptamana fiindca omit o masa si celalalte doua sunt mai usoare.
Cred ca si asa cum faci tu e bine, dar e un pic cam ciudat.Gandestete la laptele de dimineata si apui la ce mananci la 2:00.Laptele cu fructele nu se prea intelege, din cate stiu eu.
Daca faci si sport atunci cred ca o sa slabesti cam 2 kg pe saptamana.CRED!

| Speechless a răspuns:

Nu faci bine ceea ce faci, treuie sa mananci 6-7 mese pe zi, daca nu, nu ai destula energie pentru a face sport.
Meniul meu pe o zi:
Micul dejun (7:30) - Un pahar de iaurt cu 2-3 lingurite de gem amestecat, gem de casa.
Prima gustare (11:00) - mar/banana/un pahar cu lapte.
Pranz (13:30): Aici poti sa alegi intre carne de pui/porc/orice doar sa nu fie grasa, cu orez, piure, etc.
A doua gustare (17:00): mar/banana/etc.
Cina (19:00): Ceva usor, nu stiu ce sa-ti sugerez, ceva ce iti place.
A 3a gustare cu 2 ore inainte de culcare sau asta poti sa nu o mai mananci daca vrei big grin.
Fara sucuri, dulciuri, fast-food.
Multa miscare, sport, aerobic, chiar si mers.
2-3kg pe luna, slabit sanatos happy Sper ca te-am ajutat, si primesc eu funda, ca ma doare mana.

| SimoVio a răspuns:

Cred ca 4 kg happy. Nu are cum mai putin... avand in vedere ca te infometezi. Dar cel mai bine ar fi sa ti un regim normal si sa faci foarte mult sport.

| Angelline a răspuns:

Imi pare rau dau cred ca trebuie' sa faci mai multe ore si sa nu mai bei atat de mult lapte un pic ca te indrasa.