| Anonimusrocraft a întrebat:

anul asta am facut 14 ani si am trecut pe clasa a 8 a. Este obligatoriu sa fac vaccinul pentru ca nu merg la liceu inca, pot sa il fac la 15 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Nu stiu si sincer nici nu conteaza, pentru ca oricum ar fi ar trebui sa il faci.Nu vrei sa te trezesti cu o problema de sanatete care putea fi evitata, nu-i asa?

| Atim a răspuns:

Nu este obligatoriu, pe vremea mea se aducea declaratie de la părinți cum ca sunt sau nu de acord cu vaccinul. Acum nu stiu daca se mai cere.

| Spartacus12345 a răspuns:

Vaccinul la 14 ani nu cred ca mai e obligatoriu. Cand colegii mei au facut 14 ani doar 2 sau 3 l-au facut. Dar eu zic sa-l faci ca te ajuta