| AlexaSiAtat3 a întrebat:

Hey TPU!
As avea nevoie de ajutrul vostu.
Sunt afta, am 12 ani.As vrea sa slabesc vreo 5-8 kilograme, dar nu intr-o saptamana.In timp.Ati putea sa imi dati un "regim", o dieta mai simpla, nu chiar stricta.Chgiar daca mananc putin, tot ma simt grasa.As vrea chiar o dieta, nu sa imi spuneti sa mananc ce vreau eu.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Obezitatea este o boala propriu - zisa. Daca te apuci de pe acum de diete, poti da peste cap tiroida, iar la un anumit punct sa ajungi la obezitate.

Sanatate!

5 răspunsuri:
| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Ai 12 ani. Nu cred ca superi de obezitate la propriu-zis.
Lasa dietele ca esti in crestere, ai timp mai incolo pentru ele.

Sanatate!

| AlexaSiAtat3 explică (pentru DraudeS):

Nu sufar de obezitate...dar totusi, nu vreau sa ajung sa o fac.Multumesc pentru raspuns!

| DraudeS a răspuns (pentru AlexaSiAtat3):

Buna seara!

Obezitatea este o boala propriu - zisa. Daca te apuci de pe acum de diete, poti da peste cap tiroida, iar la un anumit punct sa ajungi la obezitate.

Sanatate!

| amelicika a răspuns:

Simplu fa sport.

| AlexaSiAtat3 explică (pentru amelicika):

Fac gimnastica de performanta si contorsionism. si alerg zilnic.