| love10andra a întrebat:

As avea si eu o intrebare...cam cate kg ar trebui sa aiba o fata de 12 ani si care are 1.61 m.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui cam 43-51 kg (parerea mea ).

5 răspunsuri:
| leexxu a răspuns:

Intre 38 si 42 kg

| bzzbzz a răspuns:

45-50 kg thinking
Se zice ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putiin decat inaltimea thinking

| AHappyDay a răspuns:

51 de kg

| nenfricata1234 a răspuns:

Hey eu cred ca ar trebui sa ai in jur de 40-41winkingdeoarece trebuie sa ai cu 20de kg mai putin ca inaltimea... sfatul unui medic nutritionist...