| anonim_4396 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu ce sa fac ca sa imi cresca unghiile lungii repede ( in o sapt ) este nunta verisoarei mele plz funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 13524 a răspuns:

Poti folosi ulei de ricin( accelereaza cresterea) il gasesti in farmacii sub 10 lei.Eu l-am incercat si chiar merge

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Ratele de creştere a unghiilor variază. În medie, acestea cresc aproximativ un centimetru şi jumătate într-un an.
Tratamente cu zeamă de lămâie şi drojdie de bere. Pentru creșterea unghiilor, pentru a recâștiga frumusețea lor, dar şi pentru a stimula întărirea, trebuie aplicate tratamente de cel mult trei ori pe zi timp de două săptămâni. Zeama de lămâie, fără alte ingrediente: aplică cu ajutorul unei pensule zeamă de lămâie pe unghii ca și cum te-ai da cu lac (nu trebuie să speli unghiile pentru următoarea jumătate de oră). Şi, uleiul de parafină e bine cunoscut pentru proprietățile sale de creștere a unghiilor. De asemenea, pregăteşte un bol în care se află ulei de măsline călduț (nu fierbinte), unghiile trebuie ținute constant timp de zece minute. Drojdia de bere, este și ea un mic miracol ce oferă strălucire și întărește unghiile. Înmoaie puţină drojdie de bere în apa în care ai fiert tărâţe de grâu. Pasta obţinută se aplică pe unghii şi se lasă 30 de minute. Pentru obţinerea efectelor dorite, tratamentul se repetă timp de 7-8 zile.
Te pup!

| mariukka a răspuns:

Produse de la avon sau puneti unghii false daca vrei desigur