| onixu a întrebat:

azi dim am mancat putina omleta foarte putina, dupa am mancat doua placinte calde... pe la 1 am mancat ciorba de fasole cu o felie de paine, un mar, pe la 3, dupa iar o farfurie de ciorba la 6, iar de la 7 - 8 am iesit la alergat, am venit acasa cu o foame si am mancat putin cam mult, ciorba de fasole cu o felie de paine, 2 feli de paine cu crema de branza si sunca pe el, intrebarea e credeti ca se depune daca am exagerat? poate sa-mi afecteze greutatea cu mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BroSafarii a răspuns:

Esti tu cam lacom, te bate Dumnezo! ( glumesc ) Presupun ca nu, maxim 1 kg sau 1.5... Maxim! doar nu continua sa mai mananci in halu' asta, fi mai fresh, lasa de la tine, nu fi lacoom, evita mancarea grasa, mananca fructe cat de mult. Intr-adevar, vad ca ai mancat ceva " lichide " ' ciorba de fasole cam multa ' si in perioada de vara, intr-adevar corpu' cere lichide. Tine la silueta mai mult. Spor la alergat, funda nu se da?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu, stai liniștit. e nevoie de mult mai mult ca să pui 1 kg.