| Panteraa a întrebat:

Cat slabesti prin infometare? Si in cat timp? NU vreau sa ma infometez si stiu ca nu e un lucru bun dar am vazut multe fete care fac asta si sunt doar curioasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Slabesti 2-3 kilograme, apoi te ingrasi mult mai repede, ti-e rau, ajungi la spital in perfuzi.

| William a răspuns:

Nu stiu, uita-te si tu la evreii din lagarele de concentrare.

| vangaelis a răspuns:

De la înfometare voită până la anorexie nu este cale multă. Această opțiune duce la dereglări metabolice, probleme funcționale ale organelor interne, scăderea imunității și dereglări psihice.
Culmea, ești conștientă că acest lucru are repercursiuni negative asupra sănătății dar pui mare preț pe curiozitate.
Nu este mai bine să faci sport și să ții o dietă echilibrată din punct de vedere nutritiv?

| pbsolver a răspuns:

Depinde de inaltime, greutatea actuala, felul in care corpul asimileaza mancarea, stil de viata, somn, etc

| fearlessss a răspuns:

Prietena mea s-a infometat cam 4 luni-5.Nu era grasa, era normala..acum e schelet. Dupa ce s-a infometat a ajuns la spital, a fost chiar pe moarte i s au dat niste medicamente foarte foarte puternice(in America sunt chiar interzise).Dar, acum nu se mai ingrasa, pur si simplu a ramas la fel de schelet desi acum mananca ok.

| chyccorita a răspuns:

Prin infometare te poti inbolnavi si intr-adevar slabesti dar slabesti fortat si in momentul cand vei incepe sa mananci iei mult mai mult in greutate decat "ai dat jos".Iti spun din propria experienta...

| Curious1324 a răspuns:

Deci, daca te înfometezi, te imbolnavesti=spital..Nu vrei asta+ ca iti dai metabolismul peste cap, si nu e prea eficient chestia asta, slăbește mâncând regulat, sport in fiecare seara, bea ceaiuri pentru detoxifiere in fiecare dimineata, scade cantitatea de lapte pe care il bei, zaharul trebuie scos, uleiul si fastfood.
Succes

| CiocolataCalda a răspuns:

Eu m-am infometat, am mers si la sala si nu vreau sa te incurajez sa te infometezi, dar la mine a dat rezultate. Slabesti destul de repede. Sunt avantaje si dezavantaje. Avantajele ar fi ca slabesti mult si destul de repede, ti se micsoreaza apetitul, iar dupa perioada de infometare nu mai mananci asa mult, chiar te poti rezuma la o felie de paine la o masa. Dezavantajele sunt mai multe, de exemplu pe mine ma apucau lesinuri si risti sa te lovesti (cand lesini) sau sa te imblonavesti. Repet, nu iti prea recomand sa faci asta, dar pe mine m-a ajutat.

| Andrei_Laurentiu_1987 a răspuns:

Pai numai ca nu mananci cartofi prajiti, carne bla bla bla (tot ce contine ulei). Mananca putin peste 3-4 zile ceva fara ulei. Funda?

| SuntFataInPlm a răspuns (pentru Andrei_Laurentiu_1987):

NU ASTA INSEAMNA, infometare inseamna sa NU mananci absolut nimic, nu pui gura pe mancare, nu o gusti, nu o mirosi!

| Roxyrox222 a răspuns:

Depinde de cura de slabire.Eu am tinut dieta dukan si cam intr-o saptamana pierdeam 2 kg.Nu te infometa, mananca sanatos, dar putin