| maria344556 a întrebat:

de 2 zile seara ma doare ingrozitor in capul pieptului, durerea trece atunci cand stau pe parea stanga...
Ce poate fii?
Am fost operata de apendicita acum 2 luni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de stomac nu au nimic cu operatia de apendicita!
Cel mai probabil, este o gastrita cauzata de o mancare neadecvata sau chiar inghetata sau o bautura rece.
Uneori si faptul ca mancam mancare cald si bem apa rece imediat, poate cauza aceste dureri de stomac.
Observa ce manaci seara la cina si ce bei.

| LoryC a răspuns:

Doar un medic iti poate spune cu certitudine despre ce este vorba. Sfatul meu este sa mergi la medicul de familie si sa vezi ce iti va spune legat de aceste lucruri. E totusi ciudat, caci ai spus ca ai fost operata si inca mai ai semnale sa zic asa cum ca ai avea apendicita. Medicul tau va sti cu siguranta ce e de facut in aceasta situatie.

| maria344556 explică (pentru LoryC):

Cum sa mai am apedicita daca m-am operat de ea?

| LoryC a răspuns (pentru maria344556):

Nu am spus ca ai, ci ca ai semne ca si cum inca ai avea, dar e ciudat, fiindca ai fost operata de apendicita

| maria344556 explică (pentru LoryC):

Daaa