| c05m1n3l a întrebat:

Hey TPU...De ceva timp ma doare pielea capului (crestetul capului ) la atingere, ca si cum ar fi tras cineva toata ziua de parul meu...
Aveti idee ce-ar putea fi? Fundabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si eu patesc asa ceva, dar la mine se intampla and imi strang parul ori ii schimb pozitia.
Daca nu ai parul lung si nu il tii legat, ar fi cazul sa te adresezi medicului de familie.
O zi buna happy

| n1445 a răspuns:

Poate ti-ai strans parul prea tare

| Zbant_Alexandru_1999 a răspuns:

Ai putea avea o iritatie sau pielea capului este prea uscata si se cojeste dezvelind astfel locuri cu carne vie. Poti incerca sa te dai in cap cu ulei de masline masezi bine saclpul si dupa cam 5 min te speli. Dar daca nu da roade poti vizita un medic.