| Saraty123 a întrebat:

Hey TPU!
De o saptamana tușesc in continu si nu ma mai opresc.Am luat ceai,medicamente, miere cu lămâie si nimic...
Aveți vreun sfat pentru a nu ai tușii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Consulta un medic pneumolog pentru ati face o radiografie pulmonara sa vada mai exact ce ai.Nu poti sa iei medicamente asa dupa opiniile altora, cel mai indicat consulta in medic

| Saraty123 explică (pentru alinadianaaa):

Am consultat, nu e ceva rău, dar vreau un remediu...sau ceva de genul.

| alinadianaaa a răspuns (pentru Saraty123):

Poti sa folosesti un sirop natural de la Dacia Plant pentru tuse(seaca sau expectoranta)Este un sirop bun pentru calmarea tusei

| Adrianaaaxxx a răspuns:

Pai nu te-ai dus la doctor sa vadă ce ai?

| Saraty123 explică (pentru Adrianaaaxxx):

Ba da...mi-a recomandat niste medicamente, dar nu fac nimic.