| anonim_4396 a întrebat:

Deci..de cand m-am nascut m-am nascut foarte palida si pe deasupra sunt si slabahee hee. Deci am luat si pastile, dar nimic. Cum pot sa nu mai fiu asa palida? Si sa ma mai ingras macar putinhee hee?

Funda!^^ :3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Pai in legatura cu partea cu ingrasatul.Si eu am fost foarte slab de mic si asa sunt si acum si asa voi fi mereu si la fel si tu pentru ca asa este constructia noastra,materialul,nu avem cum sa ne ingrasam prea mult.Dar cred ca poti face ceva in legatura cu obrajorii,chiar cred, ar trebui sa iei niste vitamine, sa mananci fructe, legume, treburi din astea.Succes! :*

| neutrino a răspuns:

Si ne spui si noua ce parere are medicul?

| Nanami利 a răspuns (pentru neutrino):

Mereu cand merg la el imi da retete cu pastile care nu ma ajuta deloc.

| neutrino a răspuns (pentru Nanami利):

Schimba medicul.

| OOOLEOOO a răspuns:

Si eu eram asa.
Apoi am devenit vegetarian si m-am apucat de fitness.

PS: Alimentele de la supermarket sunt slabe in nutrienti (mai ales daca le si gatesti) iar produsele farmaceutice nici nu le comentez...Asa ca adauga in dieta ta superalimente : Spirulina, seminte de chia, seminte de in, seminte de canepa, chlorella etc.
www.superalimente.ro

| giony54 a răspuns:

Este o boala a sangelui si de aceea este bine sa mergi la medic si sa consumi foarte multe salate de cruditati verzi.

| karidulcic a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mergi cateva zile la munte si sa iei aer curat si proaspat poate te va ajuta. Si nu o sa mai fi palida, hear o sa iti creasca pofta de macare. Si eu eram foarte slaba asa ca am mers la munte ca sa imi creasca si pofta de mancare si sa sjung la greutatea potrivita.
Sper ca te-am ajutat.

| Alexandru358 a răspuns:

Buna, pentru inceput ti-as recomanda sa mananci de la fast food, si sa nu faci miscare. Dar am un remediu si mai bun, sa iti traiesti viata, nu conteaza cum arati sau cum te crezi conteaza sa iti treiesti viata deoarece ai doar 1, ce ar fi daca maine dimineata te-ai trezi si tiai spune tie insati : Sunt frumoasa asa cum sunt! Funda? big grin

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Alexandru358):

Omg cum sa recomanzi cuiva sa manance la fast food si sa nu faca miscare?