| Xixi a întrebat:

din septembrie 2010 primesc un tratament, nu beau pastile pentru ca nu pot. doar le vad si mi se face rau. asa ca medicul mia recomandat pastilele sub forma de praf. iar acest praf eu il pun in iaurt si il manank. de atunci din septembrie manank in fiecare seara iaurt, deja nu-mi mai place nici iaurtul, in fine asta nu konteaza. voi ce credeti? ingrasa iaurtul. pentru ca de ceva vreme m-am cam ingrasat un pic. poate fi de la iaurt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu cred sa te fi ingrasat de la iaurt.Prafurile,incearca sa le pui si in altceva,in lichide, in ceai de exemplu, il bei si ai terminat.Si scapi si de iaurturi si iti faci si tratamentul tau! Hai, sa te faci sanatoasa, sa scapi de toate! Pa!

3 răspunsuri:
| spike404 a răspuns:

1) Nu stiu ce ti-a spus medicul, dar eu cred ca nu e obligatoriu sa pui "praful" in iaurt.
2) Se poate sa te fi ingrasat si de la medicamente.

Consulta un doctor si cere-i mai multe detalii!

| mgtow a răspuns:

Da si iaurtul are grasimi si proteine care ingrasa, si mai e din cauza mancarii ce ai mai mancat pe parcurs.

| DanielleDaniaD a răspuns:

Nu, nu cred ca e de la iaurttongue
Multe persoane tin o dieta cu iaurturitongue.
asa ca nu cred ca ar ingrasa...
deci nu! nu din cauza iaurtului te`ai ingrasat:*
Bafta la mancat iaurt:*

Cred ca esti bolnava!
P.S. Fa`te bine:*