| anonim_4396 a întrebat:

Hey, TPU.
Ieri am cmparat Zynerit pentru cosuri da numai ca nu am flaconul B, ci doar pe A, cel cu buretel albastru deasupra.
In prospect zice sa amestec praful cu lichidul... dar nu am praful?sad
Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| xDemi a răspuns:

Nu nu, nu te da cu praf direct daca medicul nu iti confirma acest lucru, du`te inapoi la farmacie si cere si lichidul. Am si eu si am inteles ca asa trebuie sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la farmacie si spune-i farmacistei ca lipseste flaconul cu praful.Inapoiaza-i produsul(daca e nevoie), pentru a-ti da pachetul complet(sau pentru a-ti da flaconul respectiv).Nu ar trebui sa refuze(ar putea avea probleme mai tarziu). Numai bine.

| adi_9709 a răspuns:

Poti sa cauti flaconul a in farmacie sau sa te dai cu praful ala pe cosuri ca la negi.

| cristy555 a răspuns:

P.s. eu am lichidul adica flaconul A si nu am praful (flaconul B)