| anonim_4396 a întrebat:

ieri am patit cv grav cu o colega si ne-am lovit rau! Eu m-am lovit la mana dreapta unde ma doare tare atunci asistenta ma bandajat si azi cand am scos bandajul am vazut ca dintr-o mica zgarietura mi s-a unflt! Ce sa fac sa nu ma mai doara? Sa ma mandajez la loc? Cum sa fac sa nu-mi mai fie frica de taxi in general masinile(Ne-a busit una)O.o am ramas cu trauma ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MagicalCriminal a răspuns:

Păi, în primul rând, cu zgârietura să te duci la doctorul de familie și poate îți face ceva sau te trimite undeva. În al doilea rând, chestia cu mașina...cred că o vreme nu ar mai trebui să te urci în mașini și dacă nu ai altă posibilitate, dacă deplasarea ta depinde de mijloacele de transport respective, ai putea să te duci la un psiholog să te ajute să treci pentru trauma asta.
Eu îți urez însănătoșire grabnică și sănătate multă!winking

| DenisaLoves a răspuns:

Hey inco intrebare are cineva un site cu ziarul desteptarea de pe data de 10sau11 iunie! Am aflat ca acest acident a fot pus in ziar si vreau sa vad!