| 123jojo123 a întrebat:

Incep sa-mi apara cosuri, bine, dar nu se vad dar cand pun mana le simt ce sa fac ca sa nu le mai am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alex10Roxy a răspuns:

Exista creme speciale pentru cosuri...cea de la Gerovital e foarte buna.

| SaveTheNature a răspuns:

Cosurile apar din 2 mari motive:
-pubertate
-alimentatie
Asadar daca esti la pubertate -trebuie sa astepti sa treaca pubertatea.
Daca nu esti la pubertate- trebuie sa inveti sa mananci sanatos:
-sa REBNUNTI la mezeluri, dulciuri, sucuri carbogazoase, prajeluri, grasimi animale, lapte gras, unt, margarina etc.
-sa maresti consumul de fructe, legume, peste, carnuri fierte sau fripte pe gratar( nu prajite), si APAA, multa apa. Cremele nu fac nimic, rezolva problemele doar pe jumatate si pe scurt timp
Alimentatia este cheia! Succes!
E simplu vezi?

| ClauA17 a răspuns:

Si eu am avut cosuri si mi-au trecut dupa cativa ani doar, si mi-au ramas urme, orice ai folosi nu prea iti este de folos sau iti reapar, cel mai bine e sa mergi la un dermato si sa iti dea un tratament, mie mi-a dat medicamente si asa mi-au trecut dar au reaparut dupa ce am terminat tratamentul. funda?