| Lepca_Alexandru_1987 a întrebat:

Hey,TPU! Ma simt un pic molesit si acum 10-15 min. am luat o pastila ParaSinus care contine paracetamol 500 mg.maleat de clorfeniramina 3 mg, clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg.As mai putea lua un Nurofen Express? Pentru masea ca o tin asa pana ma duc la dentist!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Da, poti sa iei! nurofenul are ca substanta activa ibuprofenul, un antiinflamator! nu ai voie sa mai iei nimic care sa contina tot paracetamol!
multa sanatate sa ai happy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai dopa, bea un ceai de soc.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Da poți lua o pastilă la 12 ore, nurofen express conține ibuprofen de 200 mg, la vârsta ta poți lua 2 pe zi.
Multă sănătate.

| suffarstar a răspuns:

Mai bine te pui sa dormi un pic, nu mai baga toate pastilele, care apar ca ciuperciele dupa ploaie, in tine, mai rau iti fac.Bea niste ceaiuri tari, musetel sau soc, sau niste lapte cald, asa te vei trata cu adevarat.Si mai ne miram ca pe la 35 de ani murim toti de cancer.

| slyde a răspuns:

Cati ani ai?

| Barbie69 a răspuns:

Da.dar numai dupa 8 ore

| S0RYN3L a răspuns:

Nu mai lua pastile ca ti se face rau straight face
Dati cu putin parfum pe masea sau rupi putin algocamin si o bagi la masea...