| AllForOneAndOneForAll a întrebat:

nu pot sa dorm din cauza durerilor de masele.ma tras curentul rau tot cu vata stau.nu stiu ce sa mai iau.mi-am bagat 1 pachet de tigari in urechi si intr-un final m-a lasat dar mi-e frica ca ma ia iarasi.ce imi recomandati.alte medicamente tari si bune nu banalul nurofen, ketonal, ibuprofen si alte cacaturi din astea ceva mai bun si mai puternic sau ceva sprey

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vavitza a răspuns:

Este un fel de spray ca un fel de anestezie special pentru acest fel de durere.Te amorteste imediat in cateva secunde dupa ce pui la maseaua respectiva. Este vorba de LIDOCAIN-spray. Costa 20-25 de lei si e foarte bun sa-l ai in casa, ca nu se stie niciodata! Dar cel mai bun medicament pentru durerile legate de dantura, este doctorul stomatolog. Cati bani dai pe calmante, antibiotice si mai suporti si o durere groznica, mai bine dai acesti bani la doctor si iti plombeaza maseaua pana nu e prea tarziu, ca daca nu trebuie sa ti-o scoata. Ai grija de sanatate ca e importanta!

| vavitza a răspuns (pentru vavitza):

Acest spray il poti cumpara din farmacie.

4 răspunsuri:
| pufuletziii a răspuns:

Eu zic ca mai bine ai merge la dentist decat sa iti pierzi vremea cu medicamente de ''****'' ca sa te citezlaughing. Si cat mai repede ca sa nu devina mai rau. Bafta!:*

| Aida55 a răspuns:

Ti-ai bagat tigari in urechi?! straight face

| jadewest a răspuns:

Iti recomand Tantum Verde!