| SalvatoreLeon a întrebat:

Pot inlocui sucurile (Fanta/Cola/Sprite/Prigat/Cappy) cu ceaiurile? (De fructe, de tei, de musetel, ceai verde). Ca a inceput sa vina caldura si vreau sa mai dau jos. Si vreau sa renunt la sucuri. Insa stiu ca ceaiul trebuie sa fie neindulcit. Pot adauga zaharina in loc de zahar? Am inteles ca nu ingrasa si e mai sanatos. Funda pentru cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceaiul verde se zice ca are cele mai putine E-uri: http://www.economica.net/......65870.html
Cel mai bun si fara E-uri si zahar este Bio Cola. La mine in localitate nu se gaseste.

| DinPlante a răspuns:

In loc de zaharina, mai pbine folosesti miere sau indulcitor din stevie https://www.putereaplantelor.ro/......ricum.html