| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU, poti scapa de o depresie severa cu antidepresive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti, iti da reteta doctorul

| Invictusman a răspuns:

Nu poți. Trebuie sa identifici cauzele, sa ai un scop în viata, sa ieși din zona de confort, sa îți faci prieteni și sa îți întemeiez o familie.
Depinde cât e de seceta, dacă e de mulți ani nu o mai poți vindeca fiindcă o devenit cronica.

| isemilia a răspuns:

Cat timp nu ajungi la radacinile problemei nu vei putea face asta, doar te vor ajuta sa te simti mai bine temporar.

| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Te-ai saturat si tu de viata, nu? Te confrunti cu multe probleme, oamenii te judeca, nimanui nu ii pasa, totul merge pe dos...Asa-i? Nu, nu iti voi spune sa gandesti pozitiv.Si eu am fost intr-o depresie.Nu aveam pe nimeni, eram judecata, eram batjocurita, eram 0.Eram cazuta psihic.Cu greu, cu foarte mare greu am reusit sa imi fac o prietena.Si stiu prin ce treci.Si cu antidepresive mai rau iti poti face.Cum un prieten m-a ajutat pe mine, acum si eu, la randul meu, sunt aici.Stii,daca ai nevoie imi poti da istagramul tau si putem discuta.Dar cu antidepresive nu, nu vei reusi.Iti trebuie timp, si un prieten bun.Fie real, sau virtual.
Astept un raspuns daca vrei...