| cristiandorin21 a întrebat:

sora mea are 10 ani si i-a venit ciclu, mama nu e acasa, cum sa o ajut? am auzit ca tampoanele ajuta, cum se folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa mearga sa intrebe o vecina, sau o prietena mai mare care are deja ciclu menstrual.Acestea sunt in masura sa ii explice si arate cum se foloseste corect un absorbant/tampon.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ii dai jos chilotii si ii lipeste tamponul de chilot

| grab a răspuns:

Au instructiuni pe ele. ia-i de cele mai mici ca marime pentru ca si pasarica este mica. fara frica, sa faca un dus, apoi pe chilotii aia curati sa lipeasca absorbantul. de preferat sa fie chiloti mai largi asa, nu bikini cu ata'n coor!
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa o suni pe mama ta ori sa iti intrebi o vecina, prietena, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica daca faci sex cu ea nu ii mai curge sange. Eu zic sa-ncerci, n-ai nimic de pierdut.

| CaSiHai a răspuns:

Pei il despfaci din plic si o sa fie lipicios
apoi il desfaci in lung dupa aia il lipesti pe chiloti asta ii tot

| CuieMoco a răspuns:

Cam cati 7 ani ai? straight face

| Irina36 a răspuns:

Cauta un ghid pe google, sau sun-o pe mama ta sa iti explice.

| CatalinaAdela a răspuns:

Se lipesc pe chilot