| MSDY a întrebat:

HeY TpU trebuie sa imi scot o masea neaparat, dar nu stiu cum. Sunt foarte sensibila si nu pot sa imi fac curaj.In plus tata a vrut sa mi-o scoata si eu nu am vrut, am stat cred ca vreo ora, dar am primit si-o palma ca nu mai avea rabdare cu mine.Eu as vrea sa imi spuneti cum sa mi-o scot singura (vreau diferite modalitati), si sa imi mai spuneti cum sa prind si eu putin curaj!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

De ce vrei tu sa te torturezi de una singura, mergi la un cabinet stomatologic si se rezolva fara dureri si fara tensiune

| KTAleen a răspuns:

Daca e timpul sa o schimbi si rizaliza si-a facut treaba(s-a topit radacina) atunci iese usor(prinde-o cu un tifon intre degete si misc-o usor pana iese)... daca e maseluta care nu se schimba, doar la doctorwinking