| NeverSayNowXD a întrebat:

vreau sa stiu daca, crema (cea normala pentru maini, corp,...) ajuta la ceva odata pusa pe o julitura, taietura, etc. pentru a nu ramane cicatrici. Daca nu, recomandati-mi voi ceva.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ionescu_Liliana_1999 a răspuns:

E cat de cat buna...dar incearca o crema de galbenele de la plafar... daca iti prinde coaja in 2-3 zile ramai fara cicatrice iar coaja va cadea singura. sper ca ti-am fost de ajutor! :*

| EdwardAndrey a răspuns:

SALUT!

Nu e recomandat sa pui crema de maini pe o rana.

Incearca TETRACICLINA sau CREMA CU EXTRACT DE GALBENELE!

Vindecare usoara big grin!