| Jenny23 a întrebat:

Hey, Un copil de 11-12 ani se poate unge cu putina crema Nivea? sora mea si-a facut o rana si asta e singura care o am la mine(http://www.google.ro/......tp?/imgres r:14, s:0&biw=1024&bih=677)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adi2ro a răspuns:

Ca principiu crema e pentru piele (hidratare, sa fie fina) nu pentru rana. Mai bine cureti cu apa rana si pui un pansament curaj sau orice sa tina presiunea in acel loc (dar curat neaparat).