| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Vreau sa va intreb, cum po creste in inaltime mai repede sau ceva de genu ca am 12 ani si am 1.45 si as cam vrea sa mai cresc mai ales ca unele din colegele mele au 1, 60 vreau macar 1, 50-1, 55 dau fundizatongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ChRoM a răspuns:

Iti spun sigur prima varianta este inotul du-te de 4 ori pe sap daca poti sau si in weekend e bine cate 2-3 ore cel putin pe sap si mai poti incerca basketwinking

| Meh a răspuns:

Hey. Si eu am 12 ani, Si am 1. 48. Nu prea stiu nici eu ce trebuie sa facem, Dar am auzit ca inotul, basketul si handbalul ajuta. Bafta. ^^

| Sound_9139 a răspuns:

Sincer nu ma pricep la marimi in functie de varste dar poti incerca cu incredere inotul te dezovolta din toate punctele de vedere(aproape laughing)

| marycris a răspuns:

Eu am 12 si 1, 67 si sunt a doua la inaltimelaughingadica sunt in clasa fete si de 1, 70 si sunt la fel de inalte ca cele de a 8-a...si e ciudatlaughingnu e prea bine sa fii ff inalta...si de mine se rade

| Ann95 a răspuns:

Eu am 12 ani si 1; 61 inaltime, ma simt bine ca sunt a doua la inaltime in clasa, prima are 1. 68. Trebuie sa precizez, nimeni nu rade de mine, de fapt baietii din clasa mea sunt mai scunzi ca mine mare parte tongue. Daca faci sporturi gen baschet sau ahndbal, vei creste in inaltime. DE la fotbal si karate ramai scund.

| Ann95 a răspuns:

*handbal