| Myforyou a întrebat:

Heylove struck! Am si eu o întrebare pentru fete.Este normal ca la varsta de 13 ani sa-ti vina problemele(stiti voi la ce ma refer) de 2 ori pe luna? luna asta mi-a venit pe 1 pana pe 4-5 iar apoi mi-a venit pe data de 21 mentionez ca în perioada asta cand mi-a venit a doua oara am fost stresata si am mancat foarte foarte putin are vreo legatura sau nu? a si am uitat sa va spun ca e prima oara cand patesc asa ceva sa-mi vina de 2 ori pe luna.va pup dulce si astept raspunsurile voastre fetelor cat mai repede! Dau funda pup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dragos9234 a răspuns:

Nu sunt fata, dar da, este normal.
Esti inca mica.

| Myforyou explică (pentru dragos9234):

laughing cine ar fi crezut ca voi da funda la aceasta întrebare unui baiat laughingmersi am mai auzit asta si cred ca ai drepate.dar tu de unde stii? avand în vedere ca esti baiat?laughingsi mersi înca o data

| dragos9234 a răspuns (pentru Myforyou):

Am vazut atat de multe intrebari de acest gen aici pe TPU incat am devenit expert happy

| Myforyou explică (pentru dragos9234):

Bravo si mersi înca odata pentru ca mai m-am linistit ca doar am vorbit cu un expert:d

| dragos9234 a răspuns (pentru Myforyou):

Cu placere.

6 răspunsuri:
| Chaterinna a răspuns:

Intervalul intre doua menstruatii este de 28-31 de zile. Uneori, cel mai adesea datoriata unei raceli ( de care e bine sa inveti sa te feresti ), menstruatia poate veni inainte de 28 de zile. Depinde care este intervalul TAU dintre menstruatii. Daca nici luna viitoare lucrurile nu sunt in ordine, gandeste-te la o vizita la medic. Oricum, banuiesc ca e vorba de o simpla raceala, dar nu neglija problema. Menstruatia de doua ori intr-o luna nu este ceva normal. Stiu ce spun, am 35 de ani.

| Myforyou explică (pentru Chaterinna):

Voi urma sfatul tau.în caz ca asa se va întampla luna viitoare voi merge la un medic.mersi